Jak velký rozdíl může způsobit polarizační filtr na slunečních brýlích? Obrovské! Každá procházka se stane zážitkem, jízda autem bude bezpečnější, sportování zábavnější a rybaření se promění v úžasné dobrodružství! Sluneční brýle s polarizačním filtrem eliminují nepříjemné sluneční odlesky, poskytují kontrastnější pohled a méně namáhají oči.

Sluneční brýle se právem staly každodenní součástí našeho života - chrání zrak svých nositelů a mohou stylově doplnit oblečení. Sluneční brýle jsou nepostradatelným pomocníkem při různých činnostech, jako je chůze, řízení auta, sport nebo rybaření. Častým mýtem je, že jsou vhodné pouze na léto, ale ve skutečnosti je můžete používat prakticky po celý rok. Sluneční brýle totiž dokážou víc než jen chránit před ostrými slunečními paprsky.

Klasické sluneční brýle snižují jas, ale nezabraňují oslnění, které je způsobeno odrazem slunečních paprsků od lesklých a hladkých vodorovných povrchů, jako je silnice, čelní sklo auta, betonový chodník nebo vodní plocha. Odražené světlo je neuspořádané a vrhá nepříjemné odlesky do všech stran, což může být nejen nepříjemné, ale také bolestivé pro oči.

Toto odražené světlo zachytí polarizační filtr. To je způsobeno technologií polarizačních brýlí, které propouštějí vertikální světlo, které je pro naše oči neškodné, zatímco horizontální světlo, odražené od vodorovných povrchů, do našich očí neproniká.

Sluneční brýle s polarizačním filtrem proto nejen chrání oči před škodlivým UV zářením, ale také zvyšují bezpečnost při řízení. Díky eliminaci odrazů a odlesků není narušeno vnímání barev. Polarizační brýle vám umožní vnímat jasné a syté barvy a užívat si opticky dokonalý pohled s rozlišením nejmenších detailů.

Tip na závěr: Při výběru slunečních brýlí zvažte, k jakým činnostem je budete nejčastěji používat a které funkce jsou pro vás důležité. Pokud řídíte, sportujete, jste aktivní nebo jen chcete, aby vaše oči byly v pohodlí, doporučujeme sáhnout po slunečních brýlích s polarizačním filtrem.

Potřebujete poradit?

Jsme vám vždy k dispozici, neváhejte nás kontaktovat!

Nechte nám vzkaz! E-mail
Vyzkoušejte si brýle virtuálně
Vstoupit do VIRTUAL ROOM